Prowadzisz firmę i zastanawiasz się, co „Twierdza Poznań” da Tobie i organizacji?

Zespół podążający ślepo za liderem to jedna głowa i 20 rąk. Jeśli potrzebujesz pozostałych 9-ciu głów – to szkolenie jest dla Twojej organizacji.

Zastanawiasz się, czy szkolenie oparte na grze Twierdza Poznań jest dla ciebie?
Odpowiedż jest prosta – TAK.
Jesteś otwarty, nowoczesny, chcesz wiedzieć wiecej. Szukasz sposobów, żeby rozwijać siebie i swoją firmę. Masz w swojej organizacji samodzielnych ludzi, którzy muszą współpracować.
Zespół podążający ślepo za liderem to jedna głowa i 20 rąk. Jeśli potrzebujesz pozostałych 9-ciu głów – to szkolenie jest dla Twojej organizacji.
Na nowoczesnym rynku jest już niewiele miejsc gdzie wystarczy pracownik ślepo wykonujący polecenia. Potrzebna jest iskra samodzielności, zrozumienie celu firmy i otwartość na to, co mówią klienci.

Diagnoza nie ma charakteru oceny – każdy typ osobowości jest w grupie potrzebny

W czasie szkolenia Mistrz Gry zdiagnozuje osobowości poszczególnych osób i układ ról w grupie. Po grze Mistrz Gry przeprowadzi krótkie – 60 sekundowe indywidualne rozmowy. Diagnoza nie ma charakteru oceny – każdy typ osobowości jest w grupie potrzebny a świadomość swojej roli w grupie zawsze pomaga.Po szkoleniu otrzymasz raport z opisem osobowości uczestników i diagramem relacji.

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
Konfucjusz

Gry strategiczne są wykorzystywane od wieków w wojskowości ze względu na swoją unikalną efektywność. Nadszedł czas, żeby użyć tych narzędzi w biznesie.

Twierdza Poznań to jedyna gra z diagnostyką grupy. Prowadzący – Mistrz Gry – pomaga grupie nabyć nowe umiejętności i rozwiązać konflikty. W organizacji pozostaje ogromna dawka praktycznej wiedzy.
Gra „Twierdza Poznań” została tak opracowana, żeby postawić uczestników gry przed rzeczywistymi problemami. Poznanie klucza pozwala na łatwe odczytanie znaczenia wszystkich sytuacji w grze. Szczegółowy przewodnik trenera opisujący sesję minutę po minucie pozwala na zintensyfikowanie procesu nauki i nazwanie pokazanych zjawisk. Poziom trudności gry dopasowuje się do poziomu uczestników. Im wyższy poziom grupy, tym dłuższa gra i wyższy wynik. W czasie gry nikt nie jest oceniany. Gra jest narzędziem, które bardzo efektywnie przekazuje ogrom wiedzy. O tym jednak ile wiedzy zostanie przyswojone decyduje poziom grupy i umiejętności trenera.

Jeśli znasz siebie i swego wroga, przetrwasz pomyślnie sto bitew. Jeśli nie poznasz swego wroga, lecz poznasz siebie, jedną bitwę wygrasz, a drugą przegrasz. Jeśli nie znasz ni siebie, ni wroga, każda potyczka będzie dla Ciebie zagrożeniem.
Sun Tzu, Sztuka Wojny

Podsumowanie

„Twierdza Poznań” jest skuteczna, intensywna i unikalna

  • Gry strategiczne mają skuteczność zdecydowanie wyższą niż inne narzędzia. Skuteczność wykładu zapewnia zapamiętanie ok. 3% treści. Ciekawe warsztaty to niemal 30%. Gra strategiczna ma skuteczność rzędu 50-80%!
  • Uczestnicy zdobywają wiedzę samodzielnie i uczą się nawzajem pod okiem doświadczonego moderatora.
  • Nawet po wielu latach sytuacje ze świata gry pozostają w pamięci uczestników.
  • „Twierdza Poznań” to jedyna gra zastępująca testy osobowości. Po 4h gry można bardzo wiele powiedzieć o grupie na podstawie analizy zachowań. Lider organizacji otrzymuje raport opisujący rodzaje osobowości poszczególnych osób i ich role w grupie. Raport nie ocenia ludzi – każdy ma swoją unikalną rolę i powinien zdawać sobie z tego sprawę.
  • Po grze uczestnicy rozumieją, dlaczego opłaca się w firmie współpracować i jak współpracować efektywnie.
  • Gra zmienia nawyki organizacyjne w firmie i scala grupę.
  • Konflikty w grupie zostają zdiagnozowane i zwykle rozwiązane przez samą grupę.
  • Prowadzący jest po grze bardzo zmęczony, ponieważ jego wysiłek pozostaje proporcjonalny do ilości przekazanej wiedzy.
Najważniejszy element gry
1. Nauka
2. Współpraca
3. Emocje

Anonimowa ankieta dla uczestników

Średnia ocen wystawionych przez uczestników
Wygląd gry – 9/10
Prowadzący – 9/10
Ilość przyswojonej wiedzy – 9/10
Emocje w czasie gry – 10/10

Anonimowa ankieta dla uczestników

– Eeee… przepraszam… co to jest zombie?
- To co widzisz rano w lustrze!
Rozmowa pomiędzy graczami

Najlepiej opanowany temat
1. Udzielanie wsparcia
2. Współpraca w warunkach rywalizacji
3. Praca z problemami

Anonimowa ankieta dla uczestników